بسم الله الرحمن الرحیم

نقشه هوشمند مدینه منوره به زبان فارسی طراحی شد

به گزارش خبرنگار گروه ترجمه پایگاه اطلاع رسانی حج، یک رسانه سعودی از آماده شدن نقشه هوشمند شهر مدینه منوره به شش زبان از جمله فارسی خبر داد.

براساس این گزارش، این نقشه امکان جستجوی هوشمند معابر و اماکن و خیابانهای مهم مدینه منوره را برای زائران خارجی فراهم می کند.

نرم افزاری برای مسیریابی هوشمند نقشه مدینه

روزنامه المدینه نوشت: یک مهندس سعودی نقشه جدیدی از مدینه منوره بر روی دستگاه های هوشمند تهیه کرده است و این امکان را برای کسانی که از دستگاه هایی با نرم افزار اندروید و اپل استفاده می کنند، فراهم کرده است تا بتوانند به راحتی به امکان و مراکز مذهبی این شهر دست پیدا کنند.

این مهندس سعودی نرم افزار هوشمند نقشه مدینه منوره را به عنوان هدیه رایگان پیش از موسم حج امسال به چند زبان و خدمات پشتیبانی طراحی کرده است و امکان جستجوی هوشمند مراکز گردشگری دینی و گردشگری و اماکن هم را فراهم می کند.

باسم بن عوده البلاوی طراح این نقشه هوشمند گفته است: این برنامه سبب صرفه جویی در زمان و وقت زائران منطقه مدینه منوره می شود و به شش زبان شامل عربی، انگلیسی، فرانسه، اردو، اندونزیایی و فارسی تهیه شده است.

وی افزود: این برنامه به گوگل مپ(نقشه یاب گوگل) به عنوان یک راهنمای فراگیر و کامل از منطقه مدینه منوره مرتبط است .

وی گفته است: با توجه به اینکه مسلمانان جهان به زبان‌های مختلف سخن می‌گویند و بیشتر آنها به زبان عربی مسلط نیستند، از این رو این نرم‌افزار می‌تواند کمک بسزای در مسیر انتخابی آن‌ها در زمان حضورشان در حج و عمره داشته باشد.

این مهندس سعودی گفته است: نرم افزار جدید امکان جستجوی هوشمند اماکن مهم مدینه منوره همچون مسجد قباء، مسجد دوقبلتین، مساجد سبعه، مسجد میقات، مسجد العنبریه، مسجد الغمامه، قبرستان بقیع، سقیفه بنی ساعده، مقبره شهداء، کاخ ها، دژها و کوه های تاریخی را که ارتباط مستقیمی با پیامبر(ص) داشته و نیز تفرجگاه زمینی را با عکس و شرح مفصل فراهم می کند.

مهندس سعودی در این نرم افزار هوشمند، مشهورترین رستوران های مدینه و نوع غذاهای آن اعم از ترکی، هندی، دریایی، رستوران های عربی و بازارها، و اماکن تفریحی و اسکان را از طریق مرتبط کردن آن به پایگاه رزرو هتل ها و آپارتمانهای مبله فراهم کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام*:
رایانامه*:
وب سایت / وبلاگ:
متن نظر