بسم الله الرحمن الرحیم

آزمون جامع کارگزاران حج ۹۴ در سراسر کشور برگزار می‌شود

آزمون جامع کارگزاران حج تمتع امسال ساعت ۱۶ روز جمعه ۲۲ خردادماه ۹۴ در کلیه مراکز استان‌ها (بغیر از استان‌های ایلام و کهکیلویه و بویر احمد) برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش به منظور رفاه حال شرکت کنندگان در این آزمون، تمامی کارگزاران بجز آشپزها و دستیاران زن در مرکز استان محل سکونت‌شان در آزمون شرکت خواهند کرد.

شایان ذکر است با مدیریت و برنامه ریزی صورت گرفته، با تفکیک مناسب دفترچه‌های آزمون به دو دسته دفترچه مخصوص مدیران مجموعه، مدیران و معاونان کاروان و همچنین دفترچه مخصوص عوامل اجرایی مجموعه و کاروان، صرفه جویی ۲۵ هزار برگی در چاپ دفترچه‌های آزمون صورت گرفته است.

این گزارش حاکی است در سال جاری آموزش‌های حضوری کارگزاران حج ۹۴ از برنامه حذف شده و آموزش کارگزاران حج امسال در قالب آموزش‌های غیر حضوری و برگزاری همایش یک روزه در مراکز استان‌ها در قالب ۵ پنل تخصصی همراه با ارائه تجربیات عوامل اجرایی حج سال گذشته به عوامل اجرایی حج امسال و پاسخ به سوالات آنان برگزار شده است، که با این اقدام از تردد کارگزاران به استان‌های مجاور جلوگیری به عمل آمده و از این نظر صرفه جویی قابل توجهی در هزینه‌ها نیز صورت گرفته است.

لازم بذکر است پس از برگزاری این آزمون کارنامه حاوی نمرات شرکت کنندگان و نقاط قوت و ضعف آنان بهمراه اطلاعات تکمیلی در اختیار مدیران سازمان حج و زیارت و افراد ذیربط جهت تصمیم گیری‌ها و انتخاب عوامل حج امسال قرار خواهد گرفت.

گفتنی است امسال برای اولین بار امکان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون، از طریق سامانه آموزش سازمان حج و زیارت فراهم شده است که این امکان به میزان قابل توجهی از تردد متقاضیان به دفاتر حج و زیارت استان‌ها کاسته است. از این رو شرکت کنندگان آزمون روز جمعه می‌توانند با مراجعه به سامانه edu. haj. ir نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه اقدام نمایند.

گفتنی است تعداد ۱۶۱۳ نفر از کارگزاران حج تمتع ۹۴ که تا روز دوشنبه ۱۸ خردادماه ۹۴ در سامانه جامع کارگزاران سازمان حج و زیارت برای شرکت در آزمون تأیید شده اند، در آزمون روز جمعه این هفته شرکت خواهند کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام*:
رایانامه*:
وب سایت / وبلاگ:
متن نظر