بسم الله الرحمن الرحیم

افزایش کیفیت هتل‌های محل اسکان حجاج/ کاهش قیمت حج تمتع

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، سعید اوحدی در خصوص زمان پرداخت قسط دوم هزینه سفر حج تمتع اعلام کرد: پرداخت قسط دوم از روز دوشنبه ۷ اردیبهشت از طریق شعب بانک ملی آغاز و تا ۲۰ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

وی ضمن تشکر از زائران عزیزی که قسط اول سفر حج خود را به موقع پرداخت کرده اند، تأکید کرد: امیدواریم زائران متقاضی حج تمتع نسبت به پرداخت قسط دوم نیز در زمان مقرر اقدام کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص خدمات سازمان حج و زیارت در حج تمتع نیز از رشد قابل توجه کیفیت هتل‌های اجاره شده در عربستان برای اسکان زائران ایرانی حج سخن گفت و اعلام کرد: با وجود افزایش ۸ درصدی نرخ تسعیر ارز و همچنین افزایش کیفیت ۲۵ درصدی امکانات اقامتی، نه تنها افزایش قیمتی را برای حجاج عزیز نداشتیم بلکه هزینه سفر حج سال جاری ۵ درصد نیز کاهش یافته است.

وی گفت: سفر حج تمتع از اول شهریور ماه آغاز خواهد شد و حجاج عزیز در قالب ۴۵۳ کاروان که ۵۸ درصد آنها مدینه قبل هستند، عازم سفر حج خواهند شد.

رئیس سازمان حج گفت: مدیریت هزینه‌های تمام شده در خصوص حج ۹۴ نیز صورت گرفت. در حالیکه زائران بین ۲۸ تا ۳۵ روز در سرزمین وحی حضور دارند، قیمت کاروان‌های حج بین ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است که این مبلغ با توجه به تعداد روزهای سفر با هیچ سفر خارجی قابل مقایسه نیست، در عمره ۱۰ روزه هم با احتساب هزینه‌های بیمه، اتوبوس و سایر خدمات، بالاترین قیمت ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

اوحدی افزود: امسال شرکت‌های هواپیمایی ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار تومان قیمت بلیط را افزایش دادند، قیمت ارز مبادله ای در قانون بودجه امسال از ۲۶۶۰ تومان به ۲۸۵۰ تومان افزایش یافت اما با درایتی که کارشناسان سازمان حج و بعثه مقام معظم رهبری به‌کار بردند، علی رغم تورم، افزایش قیمت بلیط هواپیما و افزایش ۹ درصدی قیمت ارز مبادله‌ای، قیمت حج ۹۴ نسبت به سال گذشته ۵ درصد کاهش یافته است.

ارسال دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *

نام*:
رایانامه*:
وب سایت / وبلاگ:
متن نظر