بسم الله الرحمن الرحیم

همراه داشتن چه وسایلی برای حجاج ممنوع است؟

رئیس پلیس فرودگاهها گفت:
حمل هر گونه زعفران، سنگ‌های قیمتی، قرص‌های کدئین دار، ترامادول و متادون در ایام حج تمتع به عربستان ممنوع است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، سرهنگ حسن مهری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مهمترین عملیات پلیس فرودگاهها در زمان حج عمره بود که از ۲۶ آذرماه سال گذشته در ۲۰ ایستگاه پروازی آغاز و ۷۹۹ هزار زائر عمره که به عربستان اعزام شدند، از سوی پلیس کنترل شدند.

وی ادامه داد: خوشبختانه در عملیات عمره امسال نیز در عربستان هیچ زائری به جرم حمل مواد مخدر دستگیر نشد و یک زائر نتوانست مواد مخدر به عربستان حمل کند. افرادی که یک گرم مواد مخدر نیز به همراه داشتند در داخل کشور دستگیر و از ادامه سفرشان جلوگیری شد.

رئیس پلیس فرودگاهها با اعلام اینکه عربستان در خصوص مواد مخدر صنعتی و سنتی قوانین سختگیرانه دارد، افزود: با توجه به آغاز حج تمتع از ۱۴ شهریور، به زائران توصیه می‌کنم همراه خود قرص‌های کدئین دار، ترامادول و متادون حمل نکنند چرا که همراه داشتن این قرص‌ها در عربستان جرم محسوب می‌شود.

به گفته مهری، زائران نباید ترشیجات، اسباب بازی‌های شبیه سلاح، گازها و اشیای برنده همراه خود داشته باشند.

رئیس پلیس فرودگاهها با بیان اینکه حمل کالای تجاری از جمله زعفران و سنگهای قیمتی به عربستان ممنوع است، تاکید کرد: هر زائر می‌تواند ۵ هزار دلار به همراه خودش داشته باشد. در خصوص حوزه مواد مخدر نیز اگر حتی یک گرم مخدر از حجاج در داخل کشور کشف شود، این فرد بار اول یک تا ۵ سال و بار دوم ۵ تا ۱۵ سال ممنوع الخروج می‌شود.

وی همچنین به زائران توصیه کرد هیچ بار امانتی از کسی قبول نکنند چرا که ممکن است این بار دارای اشیای ممنوعه از جمله مواد مخدر باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام*:
رایانامه*:
وب سایت / وبلاگ:
متن نظر