بسم الله الرحمن الرحیم

آخرین تصمیمات اتخاذ شده برای قرعه کشی ثبت نام کنندگان جدید عمره

رئیس سازمان حج و زیارت آخرین تصمیمات اتخاذ شده برای قرعه کشی ثبت نام کنندگان جدید عمره و همچنین جزئیات اعزام این افراد را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبری، علی لیالی گفت: براساس آخرین تصمیمات اتخاذ شده در قرعه کشی که به منظور اعزام ثبت نام کنندگان جدید به عمره مفرده انجام می شود دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر انتخاب خواهند شد.

به گفته وی، سایر افرادی که اسامی آنها در قرعه کشی انتخاب نشود می توانند سپرده خود را از بانک پس بگیرند.

رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: در گذشته هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده بود اما پس از اتخاذ آخرین تصمیمات قرار بر این شد که دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر طی سه سال اعزام شوند و البته تعدادی دیگر نیز به عنوان رزرو انتخاب می شوند که در صورت انصراف متقاضیان جایگزین خواهند شد.

لیالی افزود: سازمان حج هیچ تعهدی در قبال اعزام تمامی ثبت نام کنندگان ندارد و این موضوع در هنگام ثبت نام در بانکها قید شده بود.

وی با اشاره به اینکه اعزام های جدید از سال ۹۳ تا ۹۵ به طول می انجامد گفت: برای سال آینده و همچنین سال ۹۲ نیز پشت نوبتی های گذشته اعزام خواهند شد.

رئیس سازمان حج و زیارت با تاکید براینکه قرعه کشی از طریق نرم افزار انجام می شود و تدوین نرم افزار ویژه این کار در مراحل پایانی است اظهار داشت: قرعه کشی برای انتخاب متقاضیان جدید عمره در صورت تکمیل نرم‌افزار تا پایان این هفته انجام می شود و در غیر این صورت، حداکثر ظرف ۸ تا ۱۰ روز آینده این امر انجام خواهد شد.

لیالی، پیش تر اعلام کرده بود، انجام ثبت نام پیش از موعد عمره مفرده بر اثر فشار جامعه بود که جهت انجام زیارت و انجام فرایض دینی اشتیاق دارند .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام*:
رایانامه*:
وب سایت / وبلاگ:
متن نظر