بسم الله الرحمن الرحیم

اطلاعیه سازمان حج و زیارت درخصوص نحوه تشرف متقاضیان به عمره مفرده سال ۱۳۹۰-۱۳۸۹

به گزارش حج نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت ،با استعانت از خداوند متعال و برابر برنامه ریزی های بعمل آمده،انشاءا… پذیرش متقاضیان دارای اولویت تشرف از تاریخ ۲۲/۱۰/۱۳۸۹به ترتیب اطلاعیه های هر یک از استانها در جراید محلی آغاز و عملیات اعزام معتمرین عزیز طی یک دوره حداکثر شش ماهه(تا آغاز ماه مبارک رمضان) ادامه خواهد داشت. فلذا از کلیه کسانیکه واجد شرایط تشرف در سالجاری می باشند(موارد ذیل الذکر)دعوت می شود با عنایت به نکات ذیل اقدامات لازم را معمول فرمایند. توضیح مهم:تشرف معمترین در هر زمان منوط به صدور بموقع روادید از طرف سفارت دولت عربستان و تایید جداول پروازی می باشد.

الف/ مشمولین تشرف:

۱- کلیه دارندگان قبوض بانک ملی ثبت نامی در سنوات۱۳۶۳،۷۶ و۸۲ تا ۵/۱/۱۳۸۶که تاکنون به هردلیلی مشرف نشده اند.

(واسناد بعد از ۵/۱/۱۳۸۶ چنانچه با مجوز دفاتر حج و زیارت استانی صادر و ظهرنویسی شده باشد) ۲- دارندگان اولویت های ۱ تا۱۸۰ بانک ملت که در ثبت نام عمومی سال ۱۳۸۷ شرکت نموده و کارت ثبت نام دارای اعتبار را در دست دارند.

تبصره: متقاضیان بمنظور اطلاع از اولویت های تشرف می توانند با مراجعه به سایت بانک ملت به آدرسwww.bankmellat.ir، مراجعه به شعب مربوطه، تماس با شماره تلفن ۱۵۵۶(مرکز ارتباطات مردمی بانک ملت) و یا ارسال شماره ثبت نام خود به مرکز پیام بانک ملت به شماره ۳۰۰۰۳۴ (از طریق پیامک)از اولویت تشرف خود مطلع گردند.

۳- کلیه افراد بند های فوق الذکر که در سالهای قبل اقدام به ثبت نام نزد کارگزاران مجاز نموده ولی به علتی مشرف نشده اند و وجوه آنان نزد یکی از شرکت های مجاز از طرف سازمان یا بانک بوده و بستانکار می باشند ( منوط به اینکه قبل از مراجعه به کارگزاران در روز ثبت نام حتماً نسبت به اخذ تاییدیه از دفاتر حج و زیارت در استان اقدام و قبض خود را در شعب بانک مربوطه پایدار نمایند).

ب/تاریخ پذیرش مشمولین تشرف:

۱- اسامی و آدرس دفاتر زیارتی مجاز به همراه تاریخ پرواز،گروه قیمتی و هزینه آن و سایر اطلاعات لازم در هر استان توسط دفاتر حج و زیارت استان در روز۲۰/۱۰/۱۳۸۹ از طریق جراید کثیرالانتشار محلی اعلام و پذیرش متقاضیان نیز در دفاتر زیارتی آغاز خواهد شد.

۲- تاقبل از اعلام رسمی کارگزاران در جراید، هیچ یک از کارگزان مجاز به پذیرش متقاضیان و اخذ مدارک از آنان به هیچ وجه و تحت عناوین رزرو، لیست انتظار و… نبوده و ثبت نام فقط در روز و ساعت اعلام شده از سوی دفتر حج و زیارت استانها با حضور ناظرین مربوط انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است چنانچه در مهلت مقرر(برابر اطلاعیه استانی دفاتر حج و زیارت)مراجعه واجدین شرایط برای ثبت نام و تکمیل ظرفیت های پروازی صورت نگیرد سازمان حج و زیارت با دعوت از اولویت های بعدی نسبت به تکمیل ظرفیت گروه ها اقدام خواهند نمود.ازاینرو از هم اکنون توصیه میگردد که متقاضیان ظرف مهلتی که تعیین میگردد به کارگزاران مجاز در سطح استان/شهرستان مربوط مراجعه موثر نمایند.

ج/ نحوه ثبت نام و مدارک لازم:

۱- تشرف معتمرین با گذرنامه عادی بین المللی (باحداقل ۷ ماه اعتبار از تاریخ پرواز کاروان)خواهد بود. دریافت گذرنامه جدید و یا تمدید اعتبار آن و همچنین پرداخت عوارض خروج از کشور به عهده متقاضی بوده و اخذ گذرنامه انفرادی برای سایر افراد خانواده( فرزندان دختر و پسر که در زمان پرواز ۱۷سال تمام داشته باشند الزامیست.

۲- متقاضی با مراجعه به هریک از دفاتر خدمات زیارتی امکان انتخاب گروه و تاریخ پرواز مورد نظر خود را دارد ازاین رو توصیه می گردد افراد با مراجعه به نزدیکترین کارگزار(محل سکونت یا کار) و نسبت به انتخاب گروه و رزرواسیون(درصورت وجود ظرفیت خالی) اقدام نماید. هنگام ثبت نام اولیه(رزرواسیون) اصل قبض بانکی دارای اولویت + کارت یا شماره ملی + اصل و کپی شناسنامه + و سایر مدارکی که در اطلاعیه های استانی ذکر میگردد را جهت خود و همراهان درجه اول(همسر-فرزند-پدر-مادر-برادر-خواهر) به کارگزار مبداء(رزروکننده)ارائه می گردد و برگه رزور جا را دریافت مینمایند. متقاضیان مندرجات برگه رزرواسیون تحویلی را بدقت مطالعه نموده و وفق مفاد مطالب ذکر شده ادامه فرآیند را دنبال نمایند.

توضیح مهم: برای متقاضیان که اقدام به ثبت نام در پروازهای یک ماه نخست عملیات می نمایند ارائه اصل گذرنامه دارای اعتبار الزامی بوده و در اسرع وقت می بایست مراحل بعدی ثبت نام را دنبال و ثبت نام خود را قطعی نمایند.

۳- با توجه به اینکه ظرفیت هر گروه تعیین و قابلیت افزایش ندارد، لذا هنگام مراجعه به دفتر زیارتی به نحوی اقدام شود که جهت خود و همراهان و سایر افرادی که تمایل دارند باهم مشرف شوند واولویت تشرف نیز دارند ثبت نام و رزرواسیون انجام دهند زیرا پس از تکمیل ظرفیت گروه، افزایش ظرفیت مقدور نمی باشد از اینرو هنگام ثبت نام اولیه (رزرواسیون) دقت لازم را مبذول نموده و مندرجات برگه رزرواسیون تحویلی مطالعه فرمایند.

تذکر: دارندگان قبوض بانک ملی که سیستم در تائید اطلاعات آنان اعلام مغایرت و اشکال جزئی می نماید می بایست قبل از مراجعه به کارگزار مقصد و قطعی نمودن ثبت نام حتماً به یکی از شعب بانک ملی مراجعه و رفع مغایرت نمایند لیکن امکان رزرواسیون و ثبت نام اولیه برای اینگونه افراد فراهم است.

۴- خروج از کشور مشمولین وظیفه عمومی و پرسنل نیروهای مسلح تابع مقررات مربوطه خواهد بود از اینرو ثبت نام آنان در پروازهای یک ماه نخست عملیات منوط به هماهنگی لازم و ارائه گذرنامه معتبر و یا دارای اجازه خروج ازکشور خواهد بود.

تذکرات مهم

۱- امکان انجام ثبت نام اولیه و رزرو جا در کلیه کارگزاران مجاز سطح استان که در جراید محلی دفاتر حج و زیارت منتشر میشود وجود دارد لیکن قطعی نمودن ثبت نام منوط به مراجعه به کارگزار مقصد در مهلت تعیین شده خواهد بود (برابر مفاد برگه رزرواسیون)

۲- هزینه های سفر مشمولین تشرف که بخش اصلی آن شامل هزینه ارزی و ریالی سفر و بلیط هواپیمایی می باشد طی قبض ما به التفاوت توسط متقاضی در بانک عامل قابل واریز خواهد بود علاوه بر آن بخش دیگری از هزینه تشرف که شامل هزینه جلسات آموزشی، هزینه های اداری کارگزاران، مدیر و معاون راهنما می باشد و بر اساس ظرفیت هر گروه/ ایستگاه پروازی متغیر است (که می باید برابر قیمت های مصوب دفتر حج و زیارت این جدول در محل ثبت نام کارگزار نصب و قابل رؤیت باشد) به حساب بانکی کارگزار مربوط واریز می گردد.

۳- ضمناً هر دفتر زیارتی برای انجام ثبت نام اولیه از متقاضی در سایر دفاتر زیارتی مبلغ بیست هزار ریال به ازای هر نفر دریافت خواهد نمود. لذا پرداخت هرگونه وجه غیر از مبالغ مذکور در بند فوق تحت هیچ عنوانی به صورت واریز به حساب و یا پرداخت نقدی مجوزی ندارد. تذکر: برخی از گروه ها جهت تهیه و تأمین ساک یک شکل معتمرین، البسه و لوازم احرام و طواف و همچنین حمل و نقل از محل سکونت به فرودگاه در داخل کشور و بالعکس بصورت یکجا اقدام می نمایند که در این صورت می باید در جلسات اول نسبت به انتخاب ۳ نفر نماینده از بین زائرین اقدام و با نظارت آنان هزینه های خرید وسایل مذکور و حمل و نقل محاسبه، دریافت و انجام گردد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام*:
رایانامه*:
وب سایت / وبلاگ:
متن نظر